Kancelársky balík iWork aj na iPhone a iPode touch


Moderný biznis a personálna agenda sa sťahujú do čoraz menších a mobilnejších zariadení. Do tohto trendu zapadá aj verzia “kancelárskeho” balíka Apple iWork pre iPhone a iPod touch. iWork tvorený aplikáciami Keynote, Pages a Numbers na populárnom tablete iPad umožňuje používať tablet ako zaujímavú a v mnohých prípadoch plnohodnotnú náhradu notebooku napríklad na pracovných cestách.

Aplikácie balíka iWork boli pôvodne vytvorené pre Mac a potom prepracované tak aby mohli fungovať pre operačný systém iOS, čo znamenalo náhradu filozofie ovládania myšou ovládaním cez Multi-Touch

Už dávno neplatí že veľkosť zariadenia limituje používateľský komfort. Kvalitné multidotykové displeje (Retina) umožňujú mobilite primerané pohodlie pri vytváraní a úprave dokumentov.

Aplikácie Keynote, Pages a Numbers importujú a exportujú dokumenty z aplikácií balíkov iWork pre Mac a Microsoft Office a umožňujú bezdrôtovú tlač prostredníctvom technológie AirPrint. Ponúkajú vylepšenú správu dokumentov pomocou miniatúr, ktoré umožňujú rýchlo vyhľadať požadované súbory, usporiadať ich a zoskupiť do priečinkov pomocou intuitívnych gest.

Aplikácia Keynote umožňuje vytvárať pôsobivé prezentácie s animovanými grafmi a prechodmi. Prezentáciu si môžete prezerať v režime zobrazenia na mobilnom zariadení, alebo svoje zariadenie pripojiť k projektoru alebo HD televízoru a premietnuť ho širšiemu publiku. Pomocou samostatne dostupnej aplikácie Keynote Remote môžete zo zariadenia iPhone alebo iPod touch ovládať prezentáciu Keynote v ľubovoľnom zariadení so systémom iOS alebo počítači Mac.

About Luboslav Lacko

Záujem o využitie moderných telefónov pre biznis a osobný život. Cloud computing, virtualizácia, vývoj aplikácií, business intelligence
This entry was posted in Všeobecné. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s